'Kalmāru spēles' mānija izraisa skatītāju milzīgu vēlmi apgūt korejiešu kultūru, īpaši viņu valodu.

Deviņu sēriju Netflix seriāls ar Lī Jung Jae, Park Hae Soo, Wi Ha Joon, Jung Ho Yeon un citiem galvenajās lomās ir dominējis izklaides industrijā kopš tā pirmās izlaišanas 17. septembrī.

Trilleris Kdrama nedēļām ilgi spēja pārspēt tādus grāvēju seriālus kā postapokaliptiskā Kdrama “Sweet Home”, spāņu megahitārs kriminālseriāls “Money Heist” un pasaules mēroga panākumi laikmeta drāmai “Bridgerton”.Kalmāru spēle(Foto: Netflix Korea)

'Squid Game' milzīgās popularitātes laikā plašsaziņas līdzekļi atzīmēja, ka pieprasījums pēc apmācību pakalpojumiem pieauga līdz vairāk nekā 50 procentiem.

Kā ziņo Reuters, valodu apguves lietotne Duolingo Inc palielināja jaunu lietotāju reģistrēšanos līdz 76 procentiem Lielbritānijā un 40 procentiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Tas ir tikai divas nedēļas pēc Hwang Dong Hyuk režisētās K sērijas pirmizrādes.

Tā kā korejiešu valoda ir otrā visstraujāk augošā saziņa pēc hindi, lietotne arī uzskata, ka pieaugošie skaitļi liecina par 'kalmāru spēles iedvesmotu studiju' pieplūdumu.

Turklāt Duolingo pārstāvis Sems Dalsimers aģentūrai Reuters sacīja, ka popkultūras attīstība un Hallju trakums 'ietekmēja' cilvēku vēlmi mācīties valodu.

'Valoda un kultūra ir cieši saistītas, un tas, kas notiek popkultūrā un plašsaziņas līdzekļos, bieži ietekmē valodas un valodu apguves tendences,' sacīja lietotnes pārstāvis.

LASĪT VAIRĀK: Kalmāru spēles aktieris Heo Sung Tae cieta pēc svara pieauguma par 17 kg, lai spēlētu ļaundari Jangu Deok Soo

Hallju trakums

Ir vērts atzīmēt, ka pirms 'kalmāru spēles' trakuma korejiešu kultūra pamazām kļūst plaši pazīstama ārpus Āzijas.

Atgādinām, ka Oxford English Dictionary (OED) nesen pievienoja 26 jaunus korejiešu izcelsmes vārdus, piemēram, 'Hallyu', kas nozīmē korejiešu vilnis un tiek plaši izmantots, lai aprakstītu valsts filmu, mūzikas, modes un citu masveida panākumus.

Ar šo Dalsimers arī piebilda, ka tas arī palielina 'pieaugošo pieprasījumu pēc korejiešu valodas apguves'.

Vai spēle “Squid Game” iegūs Emmy balvu? Kalmāru spēles(Foto: Netflix Korea)

Neatkarīgi no tā, ka “Squid Game” ir devusi savu ieguldījumu Dienvidkorejas popkultūras popularitātē un pārspējot ievērojamo šovu sasniegumus, tiek baumots, ka “Squid Game” iekļūst Emmy balvā.

Turklāt eksperti uzskata, ka tas varētu atnest svarīgu balvu.

Kā citē Variety, Televīzijas mākslas un zinātņu akadēmijas pārstāvis uzskata, ka deviņu sēriju Netflix K sērija ir piemērota Emmy nominācijai.

No otras puses, fani domā, ka Lī Jung Jae un Parka Hae Soo Kdrama ir nākamā saskaņā ar Bonga Džona Ho režisētās filmas “Parazīts” globālajiem panākumiem.

Filma 'Kalmāru spēle' seko stāstam par 456 parādiem nomāktiem dalībniekiem, kuri cer mainīt savu dzīvi, iegūstot galveno balvu 45,6 miljardu vonu jeb 38 miljonu ASV dolāru apmērā.

(Foto: Netflix Korea)

Viņi nezināja, ka viņus gaida postošais liktenis — un tas ir dalība izdzīvošanas spēlē.

GADĪJUMĀ, KAD JŪS NOLAIDĀJĀS: 'Kalmāru spēle', lai rediģētu sižetu ar īstu tālruņa numuru

Šis raksts pieder KDramastaram

Autors Geca Wills